FLAŞ HABER

GAZİ KIZINDAN ÖRNEK SOSYAL PROJELER

Fatime çelik

 

Gazi Kızı Ressam Fatime’nin

Sosyal Projeleri

O bir gazi kızı, eğitimci, ressam… Ama aynı zamanda sosyal hayata duyarlı ve vefalı. Gazilik bilincinin gündemde kalmasına katkı sağlayacak sosyal projelere imza atmış bir genç kız ve gazi çocuklarına iyi bir rol model.

Fatime Çelik ,  Pamukkale Üniversitesi eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği  Bölümü son sınıf öğrencisi ve ressam. Mehmetçik Vakfı’ndan aldığı destekle okuduğunu belirten Fatime Çelik, bugünlere gelmesini sağlayan vakıfa, açtığı resim sergisinin gelirini bağışladı.

Bu serginin açılış günü olarak da 19 Eylül Gaziler Günü’nü seçmesi de sergiyi daha da anlamlı kıldı. Aydın’ın Bozdoğan İlçesi Örtülü Köyü’nde dünyaya gelen Fatime Çelik, henüz 1 yaşındayken babası Yaşar Çelik gazi olmuş. Eğitim gören üç kardeşi daha var Fatime’nin. Gazi babaları, her zaman onların okumalarını istemiş. Mehmetçik Vakfı’nın kocaman bir aile olduğunu ifade eden Fatime “ Okula ilk geldiğimde, özel bir yurda yazılmak zorundaydım. Kredi Yurtlar Kurumu’na başvurdum. Bir yanlışlık neticesi başvuru çıkmadı. Çok üzülmüştüm. Yurt Müdürüyle görüştüm. Gazi kızı olduğumu söylediğim anda hemen gerekli yazışmaları yaptı ve yedek binlerde olan sıram, o gün asil bir oldu. Parasız barınıyorum. Bunun nedeni tabii ki Mehmetçik Vakfı. Tablolarımı bir gün sergilerim düşüncesiyle biriktirdim. Ve o gün geldi. Sergi açılışı gününü de bir gazi kızı olduğum için 19 Eylül olarak belirledim. O gün, bu konuda bana destek olan Bozdoğan Kaymakamı, Belediye Bakanı ve İlçe Jandarma Komutanı yanımdaydı. Bu sergiden elde etiğim geliri benim gibi aynı kaderi paylaşan şehit ve gazi ailelerine bağışlamaktan onur ve gurur duydum. “

Gazi Kızından Etkinliklere Devam

Gazi kızı Fatime’nin bir başka anlamlı ekinliği de Acıpayam Belediyesi’nde bulunan Salih Tanyeri Parkının girişindeki sütunlarda yer alan Atatürk’ün silueti ve THK’nin amblemini ücretsiz olarak  restore etmesiydi. Acıpayam Gazetesi editörü Ramazan Alkan’la söyleş yapan gazi kızı, Acıpayamlılardan gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirterek “ Ben bir eğitimciyim, aynı zamanda bir gazi kızıyım. Her gün yüzlerce vatandaşın girip çıktığı parka bir anlam kazandırmak istedim” dedi.

Kaynak:

Acıpayam Gazetesi

acıpayam.bel.tr

aydinca.com

bozdogan.bel.tr

Yoruma kapalı.

Scroll To Top