FLAŞ HABER

SEN GELMEZSEN BİZ GELİRİZ

Kaymakam Nevzat Taşdan, Hanife Altınan’ın köydeki evine giderek işlemlerle bizzat ilgilendi.

İstanbul Çatalca’da bir ailenin yaşadığı dram, ilçeye yaklaşık 1 yıl önce atanan Kaymakam Nevzat Taşdan’ın Ramazan Bayra mı’nda gazileri ve şehit ailelerini ziyaret etmesiyle ortaya çıktı.

Kaymakam Taşdan Çatalca’nın Örencik köyünde yaşayan ve 1985 yılında Antalya’da vatani görevini yaparken şehit olan Mustafa Altınan’ın annesi Hanife Altınan’ı evinde ziyaret etti.

Ziyarette Altınan’ın dertlerini dinleyen kaymakam Taşdan beklemediği bir olayla karşılaştı. Altınan, rahatsızlığı sebebiyle yıllardır herhangi bir araca binemediği için ilçeye gidemediğini belirterek, şehit aylığı işlemlerini başlatamadığı için 26 yıldır şe hitlik aylığını alamadığını ifade etti. Altınan, kaymakam Taşdan’a, oğlunun şehit olmasından sonra kimsenin kendisine bakmadığını, yeşil kartının dahi olmadığını söyledi.

DEVLET AYAĞINA GİTTİ

Kaymakam Nevzat Taşdan, ilçedeki yetkili kurumları hare kete geçirerek, Hanife Altınan’ın şehitlik aylığı ve yeşil kart alabil mesi için ne gerekiyorsa yapılmasını istedi. Mal Müdürlüğü ve sağ lık ekipleriyle köye gelen kaymakam Taşdan, Hanife Altınan’a evin de evraklara imza attırarak, işlemlerini başlattı. Taşdan, “Hanife Ni ne’nin yeşil kartı halledildi. Kısa bir süre içinde de aylık bağlanmış olacak. Şehit annemizin eşi de yok. Artık annemizle yakından ilgile neceğiz, araca binememe korkusunu da tedavi etmeye çalışaca ğız” dedi.

KAYMAKAM OĞLUM

Hanife Altınan da 26 yıl sonra aylık alacağını belirterek, kaymakam Taşdan’ı kendisine bir evlat olarak gördüğünü söyledi. Dedesinin de Çanakkale’de şehit olduğunu belirten Altınan, “Hiçbir kimsenin aklına gelmedi, evrakları evime getirip de imzaları burada attır mak, 26 yıldır evden çıkamıyordum. Artık kaymakam oğlum bana sahip çıktı. Her şey evime geliyor” dedi.

Yoruma kapalı.

Scroll To Top