FLAŞ HABER

161. Sayı

Geçtiğimiz 161.sayıda başlatmış olduğumuz içerik ve biçim değişiklikleri olumlu tepkilerin gelmesine neden oldu. Farklı kesimlerden yansıyan takdir edici tavırlar ve olumlu iletiler, Gaziler Dergisi bünyesinde yer alanları bir hayli memnun etti. Türkiye artık kalite anlayışını ön planda tutuyor, marka olmak için de belirli bir kalite gerekiyor.Bir işin hem zarfına hem de mazrufuna önem verenlerin ayakta kalacağı bir dünyanın içine girmiş bulunuyoruz.
Gaziler Dergisi, yıllardır tabu kabul edilen konuları birer dosya halinde gündeme taşımaya devam ediyor. Elinizdeki sayı da bu hizmet ve misyona yönelik hazırlandı.

Orduda, emniyette yaşanan intihar vakaları gündeme damgasını vurdu. Toplum ve ilgililer intiharların nedenleri üzerinde düşünmeye başladı. Üsteğmen Nazlıgül Daştanoğlu’nun, ordudan atıldığı günün ertesinde kendi silahı ile yaşamına son vermesi Genelkurmay Başkanlığı’nın devreye girmesine, soruşturma açılmasına neden oldu. Tabi ki konunun üzerine giden HÜRRİYET’ten Ayşe Arman’ın,konuyu detaylarıyla inceleyip,araştırıp kaleme almasını da kutlamalıyız.Tüm çabalar tabu halindeki bir meselenin gün ışığına çıkmasına vesile oldu.Gaziler Dergisi de intihar vakalarını sayfalarına taşıyarak, toplumsal bilince servis yaptı.

Gazilik olgusunda sürekli gündemi meşgul eden ve Gaziler Dergisi sayfalarında sıkça görmeye alışık olduğunuz” gazilik unvanı ve madalyasını alamadıkları nedeniyle mağdur edilen binlerce gazinin dramına “yine yer verdik. Bu sefer mağdur edilen bir hukuk adamı, bir savcı… Olayın ilginç yanı haksızlığa uğrayanın savcı, hukuk insanı merkezli olması… O bile mağduriyete uğramış, uğratılmış!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, olumlu adımlar atmaya devam ediyor. Gaziler Dergisi olarak yıllardır önem verdiğimiz hatta olmazsa olmazlardan gördüğümüz Gazi Evi projesini, Bakanlık kamuoyuna deklare etti. Proje, şehit yakınlarını ve gazileri yakından kucaklayacak. Sorunlar, birebir dinlenip ele alınacak, veriler toplanacak, bakanlığa gönderilecek ve üst düzeyde çözüm üretilmesi sağlanacak. Gazi Evi 81 ilde hazırlanıp hizmete girecek.
Kapak konusu da bir başka ciddi meselenin altını çiziyor. Çok sayıda malul gazimizi ilgilendiren protez bacak ve rehabilitasyon meselesi güncelliğini koruyor. Yeterli sayıda rehabilitasyon ve bakım merkezimiz bulunmamaktadır. Ancak bu, bakanlığın gündeminde olan bir problem. Tanıtımını yaptığımız TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi konuya güzel bir örnek. Umarız ki önümüzdeki günlerde bu tip merkezler çoğalır ve ihtiyaç sahiplerinin taleplerini karşılar.

Tüm gazilerimizin, şehit ailelerinin ve gazi dostlarının yeni yılını, kutlarız.

Yoruma kapalı.

Scroll To Top