FLAŞ HABER

ANTALYA’DA SÜNNET ŞÖLENİ

Onlar kaderin ilginç labirentlerinde dolaşan çıkış yolunu bireysel başarılarıyla bulacak olan ve bizlerden sevgi, sıcaklık isteyen yarınlarımızın garantileri çocuklarımız…
Savaş ve terörün hedefi haline gelen dünya çocukları hesap soracakları günün gelebilmesi için sabırla beklemekteler. Bu günün büyükleri dünün çocukları olduğunu hiç bir koşulda unutmamalıdırlar.

K.S.M.Gaziler Dergisi bunu unutmadı. Dinimizin vecibelerinden olan sünneti Zübeyde Hanım Çocuk Sitesin’de yaşamlarını sürdüren çocuklarımıza uygulanmasına katkıda bulundu.

Zübeyde hanım çocuk yurdu müdürü mümtaz kişilikli Hüsrev Güney tarafından şeçilen 10 çocuk dergimiz tarafından sünnet ettirildi. Eylül ayında icra edilen “sünnet şöleni” çocuk yurdundaki eğlenceyle başladı. Gözleri pırıl pırıl olan çocuklarımız yurdun yöneticileri ve personelin katılımı ile sünnet olayına neşe içinde hazırlandı. Oyunlar birbirini takip ederken erkekliğe ilk adım atacak olan sünnet adayları psikolojik olarak hazırlandı.

Ertesi gün yaklaşık 10 araçlık konvoyla sünnet çocukları ve arkadaşları Antalya’nın işlek caddelerinde gezdirildi. Konvoyun başını jip’te yer alan beyazlara bürünmüş, başlarındaki taçlarla prenslere benzeyen, yarınlarımızın garantileri bu minik evlatlarımızın, yüzlerindeki mutluluğun tablosunu hiç kimse yapamazdı.

Caddeleri süsleyen bu konvoy ise ne bir partinin ne de bir sosyal kulübün kortejiydi,ama anlamı yüreklerde gizliydi.

Sünnet adayları “bizler yarınlarız” sloganını taşıyan geçit töreninden sonra Antalya Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Değerli hekimlerimizden Başhekim Opr.Dr.Hasan Doyduk tarafından sıcaklıkla karşılanan sünnet adaylarımız sayın Doyduk’un güven telkin eden yaklaşımı ile korkularını giderdiler.

Ve içlerinden “Yavuz” adındaki sünnet adayı ilk sünneti olmak istedi. Başhekim Doyduk tarafından başarıyla gerçekleşen ilk sünnet’in ardından diğerleri takip etti.

Antalya Vali Yardımcısı Sayın Ergun Bey tarafından sünnet çocuklarına verilen kol saatleri onların yaşamlarında yer alan en anlamlı hediye oldu.

Bu şöleni eskilerin deyimi ile 40 gün 40 gece yapmayı arzulardık. Fakat zaman hızına ayak uydurarak 26 Eylül akşamı Antalya’nın seçkin restaurantlarından olan “Yelken 2′de” bu şöleni gerçekleştirdik.

Davetlilerin ve sünnet adayı çocukların katılımı ile şölen bir kat daha renklendi. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz sayın Emekli Albay Tamer Balkoca’nın açılış konuşması ile şölenimiz başladı. Alb Balkoca kuruluşumuz adına Zübeyde hanım çocuk yuvasına 4.000.000 Tl. tutarındaki bağış çekini takdim etti.

Çok sayıda kişinin katıldığı şölen saatler ilerledikçe gecenin bitmemesi doğrultusunda yaklaşımları ortaya ortaya çıkardı. Basınımızdan Yeni İleri ve Akdeniz Sabah’ın ilgisine de şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu arada Antalya’nın saygın işadamlarından Celil Sözer’in yapmış olduğu katkıyı burada geçmek istiyoruz. Celil Sözer gibi işadamlarımız M.Gaziler gibi yayın organlarımız ve pırıl ,pırıl gençlerimiz oldukça Cumhuriyetimiz ilelebet yaşar,birlik ve beraberliğimiz bozulmaz.

TEŞEKKÜRLER…

26 Eylül tarihinde Zübeydehanım Çocuk Sitesin’de erkekliğe adım attırmak için sünnet ettirdiğimiz çocuklarımıza ve sosyal hizmetlerimize katkılarını esirgemeyen.

Antalya Valisi Sn:Saim Çotur’a

Antalya Devlet Hastanesi Bşh Sn:Op.Dr. Hasan Doyduk’a

Zübeyde Hanım Çocuk Sitesi Müdürü Sn: Hüsrev Güney’e

Yelken Restaurant Sahibi Sn:Yusuf Şahin’e

Sözerler Koll Şti. Sahibi Sn:Celil Sözer’e

Ayrıca dergimizin okurlarına, gecemize katılan Antalya’nın şeçkin iş camiasına teşekkürlerimizi sunarız.

Şimdi gecede Zübeyde Hanım Çocuk Sitesi’ne yardım elini uzatan Celil Sözer’i kendi söyleminden tanıyalım.

“Serik Yukarı Kocayatak Köyünde 1951 yılında doğdum.Ailem çiftçilikle uğraşıyordu. İlkokulu köyde bitirdim. askerlik görevimi bitirdikten sonra sahip olduğum minibüsle çalışmaya başladım. Bir yıl sonra, babamla amcam ziraat aletleri üzerine ortak olarak kurup yürüttükleri ,şlerine beni de ortak ettiler. Sonra amcamın bu işten ayrılmasıyla işi, babam ve ben devam ettirdik.

1976-77 yıllarında işyerimizi galeriye çevirdik 1978 de Tofaş Bayiiliği’ne geçerek işimizi geliştirerek sürdürdük.1979 yılında mülkiyetimi aldım ve bir müddet orada kaldım. 1990 yılına gelindiğinde ise şu andaki yerimi aldım.

1974′de evlendim bir oğlum, iki kızım var. Oğlum 18 ,kızlarım 16 ve 15 yaşlarında. oğlum liseyi bitirdi. Kızlarımın birisi lise terk, öbürü ilkokulu bitirdikten sonra okumadı, çocuklarımın hepsinin okumasını, iyi bir eğitim almasını isterdim. ancak kızlarım kendi istekleriyle okumadılar.

Düzenlemiş olduğunuz gecede yardım yapmama gelince bu konuda şunları söyleyebilirim. Gecede anasız, babasız, gariban çocukları görünce duygulandım.

Ve içimde onlar için birşeyler yapmalıydım.yaptığım yardımı içimden gelerek yaptım. Bazı insanlar vardır parası olur harcamaz,hep daha çok ister.Bazıları da vardır elindeki parayı yararlı işler için kullanmak yerine savururlar. Oysa yapılması gereken şey, gerektiği gibi parayı kullanabilmektir. Ben gerektiği yerde yardım yapmaktan çekinmem. Gecede şu aklıma geldi. çocuklar bizim geleceğimiz, yarınlarımız olduğuna göre, onları korumak da bizim insanlık görevimiz. O halde maddi durumu iyi olan biri neden diğer ihtiyacı olanlara yardım etmesin?

Ben bundan sonra da bana ihtiyacı olan insanlara, gerektiği gibi yardım yapmaya devam edeceğim.

Sözerler Koll.şti Sahibi celil Sözer Zübeyde Hanım Çocuk Sitesi Müdürü Hüsrev Güney’e yardım çekini takdim etti.
SAYI 88 YIL 1993

ERKEKLİĞE İLK ADIM

AKDENİZ SABAH 9 EYLÜL 1993

Zübeyde Hanım Çocuk Yetiştirme Yurdunda kalan 10 kimsesiz çocuk bir kuruluş tarafında Antalya Devlet Hastanesinde çocuklar bedava sünnet ettirildi. Başhekim Hasan Doyduk anne ve baba şsvkatinden uzak yetişen bu çocuklara sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Antalya Zübeyde Hanım Çocuk Yurdunda kalan kimsesiz 10 çocuk önceki gün Antalya Devlet Hastanesinde sünnet edildi. Bir kuruluş tarafından sağlanan paralarla yapılan sünnette çocukların aşırı heyecanlandıklarını gözlendi. Sünnet olmadan önce çocuklar Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr Hasan Doyduk2u da ziyeret ettiler. Doyduk bu ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek. Ana baba şevkatinden uzak olan çocuklara maddi ve manevi yakınlığı göstermek hepimizin görevidir. Elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğiz şeklinde konuştu. çocuklar ilk önce sünnet olmak için hastane servisinin önünde sıraya girerken 9 yaşındaki Yusuf’un sünnetini Başhekim Hasan Doyduk yaptı.

YENİ İLERİ ANTALYA EYLÜL 1993

Yetiştirme yurdunda kalan 10 çocuk erkekliğe ilk adımı Devlet Hastanesinde attı. İlk sünnet Başhekim Doyduk’tan K.S.M.Gaziler Dergisi tarafından Zübeyde Hanım Çocuk Yetiştirme Yurdundan 10 çocuk sünnet ettirildi İlk sünneti yapan Hasan Doyduk sünnet sırasında korkudan ağlayan çocuklara gülmeleri için komiklikler yapmaya başladı. Çocukların masraflarını karşılayan Kurtuluş Savaşı Mücahit Gaziler Dergisi Basın ve Halkla ilişkiler uzmanı Em Albay Tamer Balkoca verdiği bilgide “Yurtta yetişen bu çocuklara elimizden gelen yardımı yapacağız. Bu sünnet olayını başlangıç olarak kabul ediyoruz.” dedi.

Yoruma kapalı.

Scroll To Top